Zegarki sportowe

Obecnie mamy modę na bieganie, aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie i smukłe sylwetki. Czy to źle? Absolutnie nie, lecz ubocznym skutkiem jest pojawienie się wielu gadżetów związanych ze sportowym trybem życia. Wśród nich należy wymienić jeden z najpopularniejszych, czyli zegarki sportowe. 

Zegarki sportowe - trening

Dobre zegarki sportowe pozwalają nie tylko na monitorowanie codziennej aktywności, ale również na wiele więcej. Obecnie mają preinstalowane różnego rodzaju tryby i plany treningowe, motywuje do dziennej aktywności pokazując stopień jej realizacji, liczbę spalonych kalorii oraz nawet pokazują, że za długo siedzisz w miejscu. Jedną z największych zalet nowoczesnych zegarków sportowych jest pulsometr, który pozwala zmierzyć tętno oraz dostosować lepiej trening.

Jednak przed zdecydowaniem się na konkretny model warto zastanowić się kiedy będziemy go używali i do czego nam posłuży. Nie jest sekretem, że obecnie największym zainteresowaniem cieszy się bieganie i przy okazji to właśnie do tego sportu najbardziej dostosowywane są zegarki sportowe. Co więcej, na rynku można znaleźć wiele dedykowanych tej dyscyplinie gadżetów np. słuchawek czy butów ze specjalnym chipem, który monitoruje trening.

Dużą popularnością cieszą się również opaski fitness oraz same smartwatche. Co więcej z nich wybrać? Tak naprawdę, jeśli trenujesz więcej i nie jesteś początkującym to odpowiedź jest tylko jedna – zegarek sportowy. Cechuje się dużo większą funkcjonalnością i dokładnością pomiarów. Co więcej, na rynku są tak zaawansowane modele, że mogą z powodzeniem wcielać się w rolę trenera personalnego.

Zegarki sportowe - jak wybrać

Zegarki sportowe – czym się kierować?

Przede wszystkim warto przeanalizować jego parametry:

  • klasę wodoszczelności (im wyższa tym lepiej),
  • budowę, warto wybrać model, który jest zrobiony z dobrych materiałów, ponieważ będzie on wystawiony na niesprzyjające czynniki, więc musi być wytrzymały,
  • wybierz egzemplarz, który oferuje pulsometr i GPS, ponieważ są to dwa elementy pomagające w treningach,
  • sprawdź opinie dotyczące dedykowanej aplikacji – warto wybrać model, w którym masz pewność, że nic Cię nie zaskoczy i trening zostanie dobrze zapisany.

Oczywiście, wypada też kierować się własnymi preferencjami odnośnie stylistyki, ponieważ to właśnie ty będziesz z niego korzystał, więc ma Ci się podobać.

Jak sam widzisz zegarki sportowe to popularne akcesoria, których wybór jest niezwykle bogaty, lecz trzeba wybrać dobrze, aby się nie zawieść. Myślę, że kierując się powyższymi radami znajdziesz idealny model dla siebie, który pomoże Ci w treningach.