Co wziąć na biwak – akcesoria turystyczne 8 przydatnych rzeczy

Co wziąć na biwak? Okres wakacyjny jest idealnym czasem na tego typu wyjazdu. Motywuje do tego, ładna pogada, okres urlopowy, a młodzież wakacje. Jak w pełni wykorzystać z uroków tego okresu wyjeżdżając na biwak? Co ze sobą na niego wziąć?

Co wziąć na biwak - akcesoria

Zawsze pakując się w jakąkolwiek podróż, zastanawiamy się co ze sobą wziąć. Często jest tak, że zapominamy czegoś, co było ważne, a bierzemy wiele niepotrzebnych rzeczy. Chyba każdy z nas lubi gadżety, które ułatwiają nam życie. Dla takich akcesoriów nigdy nie brakuje miejsca w plecaku lub samochodzie, więc chciałbym Wam polecić kilka z nich, które mogą być naprawdę przydatne.

Co wziąć na biwak?

  1. Składane wiaderko o pojemności 10 lub 20 litrów. Dzięki funkcji złożenia jest naprawdę niewielkie i idealnie mieści się w dołączonym pokrowcu. Jest to ciekawy gadżet, który zawsze zmieści się w ekwipunku, a do tego jest bardzo praktyczny. Wiaderko zostały wyposażone w wygodne rączki oraz uchwyt, który ułatwia w operowaniu wiadrem. Co więcej, wiaderko po zalaniu stoi samodzielnie, więc nie trzeba martwić, że się wywróci.
  2. Składane naczynia to kolejny rewelacyjny gadżet dla osób, którym zawsze brakuje miejsca. Pozwala on na zaoszczędzenie miejsca i wagi, a jednocześnie nie ustępuje tradycyjnym naczyniom. Co więcej, składane naczynie w formie garnka można używać jako garnka, a nawet miski do mycia samego siebie Dwie wygodne rączki ułatwiają komfortowe zaczerpnięcie wody w rzece lub jeziorze.
  3. Pojemnik na przyprawy, który ma kompaktowe rozmiary, trzy przegródki i wygodną pokrywkę.
  4. Wodoodporne zapałki, których czas świecenia wynosi więcej niż 20 sekund tak, aby żadne warunki atmosferyczne nie były straszne.
  5. Turystyczny filtr do wody to świetny sposób na łatwe pozyskanie wody na wyprawach. Dzięki niemu można napić się wody nawet z brudnej kałuży, co w ekstremalnych przypadkach może być wybawieniem.
  6. Osłona przeciwwietrzna do palnika to bardzo dobra propozycja dla osób, które same gotują na biwaku. Jest to dobre zabezpieczenie palnika przed wiatrem, dzięki czemu przygotowanie potraw będzie krótsze.
  7. Mydło turystyczne w listkach, które jest przyjazne dla środowiska. Jest to bardzo użyteczne, a zarazem ekologiczne akcesorium, które powinno znaleźć się w każdym zestawie wyjazdowym.
  8. Powerbank z panelem solarnym i certyfikacją IP68 to idealny gadżet na wyjazdy. Po pierwsze dzięki panelowi słonecznemu można go ładować, wystawiając na słońce, a po drugie certyfikat wodoodporności gwarantuje nam, że urządzenie nie zamoknie przy pierwszej ulewie.

Co wziąć na biwak - polecane

To są moje propozycje rzeczy, które moim zdaniem warto wziąć na biwak. Co o nich myślicie i jakie wy gadżety bierzecie ze sobą?