Skup nieruchomości zadłużonych – jak wyrwać się z pętli zadłużenia i wyjść na prostą?

Zadłużanie się w dzisiejszych czasach nie jest czymś nienormalnym czy dziwnym. Większość osób posiada kredyt do spłacenia czy to na mieszkanie, czy na dom czy na sprzęty AGD. Popularne są również pożyczki i chwilówki, za które możemy w razie kryzysu kupić potrzebne rzeczy, polecieć na wakację czy spłacić ratę kredytu. Kupno nieruchomości na kredyt to już standard. Praktycznie każde młode małżeństwo bierze kredyt na swoje pierwsze mieszkanie czy dom. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy kredyt zaczyna nas przerastać, nie możemy spłacać rat w terminie i jedynym słusznym rozwiązaniem staje się sprzedaż nieruchomości.

Skup zadłużonych mieszkań – czy to trudne?

Wydaje się jednak, że nikt od nas nie odkupi mieszkania z kredytem i zadłużeniami. Jesteście jednak w błędzie. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać skup zadłużonych mieszkań i pojawi się kilkanaście stron ofert firm specjalizujących się w takim kupowaniu. Dla Was to może być ostatnia deska ratunku, a dla takich firm inwestycja.

Jak działa skup nieruchomości zadłużonych? Co należy zrobić, aby sprzedać zadłużone mieszkanie?

Wystarczy skontaktować się z odpowiednią firmą i przedstawić sytuację. Wykwalifikowani pracownicy takiej firmy wyceniają wasze mieszkanie. Ponadto pomagają Wam prawnie uregulować wszystkie formalności i wspierają Was w sprzedaży we wszystkich aspektach. Finalnie podpisujecie w obecności notariusza umowę sprzedaży. Firma oferująca usługi mające na celu skup nieruchomości zadłużonych spłaca Wasz dług i jesteście wolni od zadłużeń a dodatkowo otrzymujecie pieniądze, które należą się za mieszkanie czy nieruchomość, którą posiadaliście. Dzięki temu możecie wyjść na prostą i zacząć nowe życie w innym miejscu bez zadłużeń. Jednak takie sytuacje mogą dotyczyć też mieszkań, które są zadłużone w płatnościach nie ratalnej, a mediów. Zdarza się, że nie starcza nam pieniędzy na opłaty prądu, czynszu. Takie mieszkanie również można sprzedać firmą oferującą skup mieszkań, pozbyć się długu i zarobić na nieruchomości.