Autoholowanie, czy pomoc drogowa – na co się zdecydować?

Wielu kierowców, przynajmniej raz w swoim życiu zostało zmuszonych do skorzystania pomocy, podczas gdy ich auto uległo awarii. Dla większości osób sprawa ta jest oczywista i wiedzą, jak poradzić sobie w ciężkich sytuacjach. Natomiast jest również grupa osób, która nie ma bladego pojęcia, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy ich samochód uległ uszkodzeniu. Dziś postaramy się przedstawić najważniejsze informacje, które mam nadzieję, że pomogą w sytuacji, która będzie od nas tego wymagała radykalnych środków.

Co robić w przypadku awarii samochodu?

Każdy kierowca musi liczyć się z tym, że samochód w dowolnej chwili użytkowania może doznać awarii. Co wtedy zrobić, zdecydować się na autoholowanie, czy na pomoc drogową? Nie ma co tutaj ukrywać, że decyzja ta na pierwszy rzut oka jest bardzo ciężka, jednak najpierw wróćmy do samego początku. Uszkodzenie może być spowodowane z naszej winy, z winy innych użytkowników ruchu lub nawet z przeciążenia i zużycia niektórych części samochodowych. Jeżeli samochód doznał poważnej awarii, a jazda nim nie jest możliwa, to pierwsze, co musimy zrobić to go zabezpieczyć przed innymi użytkownikami ruchu, aby nie stanowił niebezpieczeństwa. Natomiast później kontaktujemy się z daną firmą i wzywamy pomoc. Warto jednak na początku sprawdzić, czy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z jego uszkodzeniami, ponieważ wezwanie pomocy drogowej bezpodstawnie, tylko i wyłącznie może narazić nas na zbędne koszty.

Autoholowanie, a pomoc drogowa

Auto holowanie różni się od pomocy drogowej przede wszystkim zakresem obowiązków, które prezentuje. Autoholowanie ma zawężony zakres działań, ponieważ oferuje nam tylko transport naszego samochodu w ustalone wcześniej miejsce. Natomiast pomoc drogowa prowadzi bardziej rozszerzone usługi, ponieważ oprócz przetransportowania naszego samochodu, są w stanie wcześniej pomóc nam z naszym samochodem na miejscu zdarzenia, co wydaje się naprawdę bardzo interesującym rozwiązaniem.