Filmy reklamowe – postaw na oryginalność

Filmy reklamowe to w tym momencie jedna z najskuteczniejszych form reklamy o największej sile perswazji. Liczba potencjalnych klientów i firm zainteresowanych współpracą jest dużo większa w przypadku filmów reklamowych niż w przypadku tradycyjnej reklamy. Uwagę odbiorców bardziej przyciąga przekaz w postaci filmu. Dzięki temu utożsamiają się z naszą firmą i przekonują szybciej do usług oraz produktów jakie tworzymy. Produkcja filmów reklamowych daje nam przewagę nad konkurencją. Jakoś wykonania potęguje nasze działania i zwiększa oglądalność oraz sprzedaż.

Czym są spoty reklamowe?

Wśród wielu rodzajów produkcji i realizacji wideo wyróżniamy krótką formę jaką jest spot reklamowy. To krótki, zachęcający film reklamowy, który trwa często do 30 sekund. Spoty kreują świadomość marki na rynku, przedstawiają najważniejsze informacje na temat produktu w kreatywny sposób. W ciągu kilkudziesięciu sekund poprzez użyte efekty wizualne i dźwiękowe możemy przyciągnąć uwagę każdego, również niecierpliwego odbiorcy i przedstawić założenia swojej firmy atrakcyjnie i niebanalnie. Oprócz spotów reklamowych wyróżniamy filmy korporacyjne, filmy reklamowe, czy filmy produktowe.

Jak podejść do scenariusza filmu?

Stworzenie odpowiedniego scenariusza jest bardzo ważne w procesie jakim jest produkcja spotów reklamowych, czy produkcja filmów promocyjnych. Scenariusz dostosowujemy zarówno do rodzaju usługi jak i do grupy docelowej, wieku odbiorców i ich zainteresować. Tworzymy film w oparciu o emocje odbiorcy, aby dać się poznać z jak najlepszej strony oraz zadziałać na podświadomość widza. Nasze zaangażowanie w proces tworzenia filmu na pewno zadecyduje o najwyższej jakości i pozytywnym odbiorze klientów.

Profesjonalne filmy reklamowe

Czy miejsce ma znaczenie?

Gdzie chciałbyś nagrać swoje filmy reklamowe? Warszawa to miasto z historią, sceneria wielu starych i nowych filmów – z pewnością będzie dobrym tłem Twojego filmu. Gdzie jeszcze w miejskiej scenerii możemy umieścić filmy reklamowe? Kraków i stare miasto tętniące życiem i tradycjami, będzie na pewno źródłem wielu pomysłów, a produkcja wideo zyska na wartości. Filmy promocyjne możemy tworzyć również na miejscu w profesjonalnym studio, gdzie przedstawimy swój produkt i wykonamy zdjęcia. Akcja w plenerze na pewno będzie bardziej dynamiczna i zwiększy oglądalność na stronach internetowych. Nie ważne czy nagrywasz spoty reklamowe, filmy promocyjne, ważny jest pomysł.

Co decyduje o sukcesie?

Film reklamowy musi maksymalnie atrakcyjnie wypromować produkt i pozwolić dotrzeć do jak największej liczby osób w mediach społecznościowych. Film promocyjny powinien być wykonany, używając profesjonalny sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać ciekawe ujęcia oraz efekty specjalne. O sukcesie decyduje również doświadczenie indywidualne spojrzenie na produkt, a także styl w jakim zostanie wykonana nasza produkcja video. Promocyjne filmy powinny być swobodne, autentyczne oraz często wykonane z humorem oraz z zachowaniem estetyki twórczej. Pamiętajmy że filmy promocyjne to wizytówka firmy w sieci i poza nią. Od wykonania zależy wizerunek firmy.