Poznaj najbardziej orientalny masaż we Wrocławiu!

Szukasz zaskakującego masażu we Wrocławiu, który zniweluje różnorodne dolegliwości? Chcesz wypróbować metodę, która od wieków cieszy się popularnością na Dalekim Wschodzie? Zdaje się, że refleksoterapia jest tym, czego szukasz. Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z tym pojęciem, koniecznie przeczytaj artykuł.

Od czasów faraonów do współczesności

Refleksoterapia to nauka, sposób leczenia, a nawet cała filozofia. Opiera się na przekonaniu, że w stopach, dłoniach, twarzy i uszach znajdują się punkty (strefy), które odpowiadają poszczególnym częściom ciała i narządom. Nacisk w odpowiednim miejscu pobudza przepływ energii przez organizm i przeciwdziała konkretnej dolegliwości. Według wielu zwolenników tej metody, jej początki sięgają aż czasów starożytnych! Powołują się oni na malowidła znajdujące się w egipskim Grobowcu Lekarza w Sakkarze. Przedstawia on postaci uciskające dłonie i stopy swoich pacjentów. Metoda ta znana była również wśród mieszkańców Chin, u których refleksoterapia towarzyszyła akupunkturze. Refleksologię, jaką znamy dzisiaj ukształtowała amerykańska fizjoterapeutka Eunice Dorothe Ingham. To właśnie ona w latach 30. XX wieku stworzyła metodę masażu znaną jako Ingham Reflex Method of Compression Massage. Napisała też książkę „Opowieści stóp”, w której znajduje się mapa stref na stopach i jednostki chorobowe, przy których masowała odpowiednie strefy. Ingham bazowała na swoim bogatym doświadczeniu w leczeniu pacjentów z różnymi dolegliwościami. Wkrótce po ukazaniu się publikacji przetłumaczono ją na 7 języków, a refleksoterapia zdobyła popularność także poza Stanami Zjednoczonymi. Dzięki temu dziś z takiego masażu możesz skorzystać także we Wrocławiu!

Masaż stóp Wrocław

Na czym polega i jak wygląda zabieg refleksoterapii?

W naszych stopach znajdują się zakończenia aż 7200 nerwów! Refleksologowie za pomocą kciuka i innych palców uciskają odpowiednie punkty (refleksy), które połączone są z częścią ciała dotknięta przez dolegliwość. Masowanie poszczególnych stref pobudza przepływ impulsów nerwowych, pozytywnie wpływa na ukrwienie narządów, wzmacnia organizm i poprawia samopoczucie. Ponadto refleksjoterapia przyśpiesza oczyszczanie z toksyn, przyśpiesza regenerację, poprawia przemianę materii i działa przeciwbólowo. Korzyści z jej zastosowania nie są wyłącznie fizyczne. Zabiegi pozwalają odzyskać wewnętrzny spokój i równowagę, działają relaksacyjnie i przeciwstresowo. Refleksjoterapię rozpoczyna krótka rozgrzewka masowanej strefy, po której następuje masaż poszczególnych refleksów w zależności od potrzeb pacjenta. Zaczynając od delikatnej stymulacji, przechodzi się do głębszego masażu.

Czy jest możliwość skorzystania z tego masażu we Wrocławiu?

Tak! Wykorzystujący tajniki refleksoterapii masaż we Wrocławiu wykonywany jest przez doświadczonych fizjologów, którzy pomogą Ci skutecznie łagodzić ból. Terapia ta jest bezpieczna i polecana dla wszystkich. Starszym przyniesie ulgę w bólach reumatycznych, a młodych wesprze w walce ze stresem i stanami depresyjnymi.