Łódka płaskodenna najlepsza dla wędkarzy!

Czy łódka płaskodenna jest najlepsza na ryby? Od lat tego typu łódki możemy obserwować na Polskich stawach i jeziorach. Mimo, że łodzie nie są niezbędnym wyposażeniem dla wędkarzy, to jednak znacznie rozszerzają zakres połowów. Łódki płaskodenne przede wszystkim znajdują swoje zastosowanie do pełnienia patroli na wodzie przez różnego rodzaju służby ratownicze i porządkowe, jak straż pożarna, straż przybrzeżna, grupy WOPR czy ekipy sztabów kryzysowych. Czym się charakteryzuje łódka płaskodenna?

Łódka płaskodenna – co powinna spełniać?

Łódka płaskodenna, to lekka aluminiowa łódka z płaskim dnem, dedykowana głównie do pływania po rzekach, jeziorach, stawach hodowlanych i innych niewielkich zbiornikach wodnych.

Łódki produkowane są standardowo o wielkości od 360 do 600 m długości i przeznaczone w dużej mierze dla wędkarzy oraz służb mundurowych i ratowniczych. Dzięki zastosowaniu podwójnego dna, łódka posiada szczelne komory powietrzne, dzięki czemu zyskuje doskonałą wyporność i tym samym nie ulega podtopieniom.

Specjalistyczna łódź wykonana jest z blachy o grubości 3mm, posiada otwierane bakisty z blachy antypoślizgowej oraz burtę wzmocnioną rurą aluminiową. Lekkie tworzywo aluminiowe, z którego produkowane są łodzie płaskodenne, umożliwia osiąganie dużo większych prędkości oraz zwrotności łodzi, a niskie dno pozwala na poruszanie się po bardzo płytkich wodach i sprawniejsze przybijanie do brzegu.

Odpowiednia łódź, to także odpowiedni silnik

Płaskodenne łodzie stosowane zarówno dla wędkarzy jak i służb mundurowych sterowane są rumplem silnika zaburtowego lub przy pomocy systemu sterowniczego używając konsoli sterowniczej.

Doskonałe silniki zaburtowe cechują się dużą mocą i możliwością zmiany kierunku obrotów śruby napędowej. Takie osiągi posiada zaawansowany 4-suwowy silnik zaburtowy Suzuki. Tego typu silniki osiągają moc od 2,5 km do 350 km/h w zależności od zastosowania łodzi. Silnik zaburtowy Suzuki posiada układ Suzuki Lean Burn Control, dzięki któremu odnotowuje się znacznie niższe zużycie paliwa oraz niższy poziom hałasu w porównaniu do marek innych silników. Mniejsze silniki sterowane są za pomocą rumpla natomiast większe, przy pomocy manetki i kierownicy.

Gdzie kupić łódkę płaskodenną?

Sklep żeglarski Mazuria posiada w swojej ofercie wysokiej klasy łódki aluminiowe płaskodenne, łodzie z laminatu oraz hybrydowe przeznaczone zarówno do użytku indywidualnego jak i do wyposażenia straży pożarnej, policji czy grupy WOPR. Oferta zawiera także solidne silniki zaburtowe marki Suzuki, których wysoka jakość oraz niesamowite osiągi przyciągają najbardziej wymagających klientów. Sklep żeglarski Mazuria oferuje także stronę ze sklepem Internetowym, gdzie dokonując wyboru odpowiedniej łódki nie musimy się nawet ruszać z domu. Oprócz oferty sprzedażowej łodzi płaskodennych, w asortymencie sklepu znajdziemy także bogaty wybór osprzętu ratunkowego, jak koła ratunkowe, kamizelki pneumatyczne, apteczki i boje ratunkowe, a także sanie lodowe, roboty podwodne oraz specjalistyczny sprzęt medyczny.