Czym się powinna charakteryzować profesjonalna odzież żeglarska?

Odzież żeglarska spełnia wiele funkcji. Chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, wiatr czy niskie temperatury, jak również zabezpiecza przed udarem czy poparzeniem słonecznym. Planując swoją pierwszą przygodę na wodzie, musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze ciało przed wszelkimi niespodziewanymi czynnikami zewnętrznymi. Jaką więc odzież żeglarską najlepiej wybrać?

Specjalistyczna odzież żeglarska – jakie posiada właściwości?

Dobra odzież żeglarska marki Gill Marine to m.in. okrycia w postaci kurtek z kapturem, bluz oraz kombinezonów z wbudowanymi membranami chroniącymi przed utrata ciepła oraz praktycznymi kieszeniami. Wodoodporne, szybkoschnące i oddychające spodnie dzięki zdolności odprowadzania wilgoci, przeciwdziałają poceniu się oraz przemakaniu i przyleganiu do ciała. Koszulki marki Gill chronią przed wilgocią i promieniowaniem UV.

Odzież żeglarska musi posiadać zarówno właściwości wodo i wiatroszczelne, jak i zapewniać odpowiedni luz i komfort w noszeniu. Poza tym powinniśmy się wyposażyć w kamizelki ratunkowe wykonane z najtrwalszych i najcieplejszych materiałów, których powłoka zewnętrzna jest wiatro i wodoodporna, a zatem utrzymuje ciepło nawet jak zamoknie.  Nie można zapomnieć o piankach neoprenowych, które pełnią ochronę przed wodą, zimnem i promieniami UV, jednocześnie chroniąc przed wszelkimi otarciami, zadrapaniami i innymi urazami mechanicznymi.

Okulary żeglarskie to absolutny must have na żagle!

Szykując się do żeglugi nie możemy zapomnieć o odpowiednim doborze akcesoriów. Tak naprawdę wybór dodatków zależy od indywidualnych zapotrzebowań każdego klienta. Do rejsowych niezbędników z pewnością można zaliczyć profesjonalne okulary dla żeglarzy. Tego typu okularów nie kupiły u zwykłego optyka czy w sklepie z okularami przeciwsłonecznymi. Okulary żeglarskie stanowią dwukrotnie większą ochronę przed promieniowaniem UV od klasycznych okularów przeciwsłonecznych. Dodatkowo dzięki specjalnej komorze powietrznej, okulary dla żeglarzy nie ulegną zatonięciu, a co więcej stanowią znakomitą wentylację, odporność na zarysowania i idealną przyczepność do nosa i skroni.

Postaw na profesjonalistów!

Profesjonalna odzież musi pochodzić od profesjonalnego producenta, a tak wysoka klasą z pewnością odznacza się marka Gill Marine. Bogata oferta wiatro i wodoszczelnych sztormiaków, obuwia i akcesoriów żeglarskich zdoła zaspokoić nawet największe potrzeby. Wysoka jakość materiałów daje się odczuć już po pierwszym użytku, zapewniając maksymalny komfort noszenia. Specjalistyczne pianki neoprenowe sprawiają wrażenie drugiej skóry, co sprawia, że są praktycznie nieodczuwalne. Szykujecie się do rejsu? Firma Gill Marine już od dawna jest gotowa, by odpowiednio o Was zadbać. Na stronie internetowej sklepu Gill, znajdziemy wszystkie niezbędne części garderoby przystosowane do każdego rodzaju wyprawy i sportów wodnych, a dodatkowo możemy trafić na całkiem pokaźne promocje i wyprzedaże. Warto korzystać z atrakcyjnych ofert profesjonalistów, póki jest okazja.