Pianki neoprenowe – skuteczny strój do pływania

Pianki neoprenowe – skuteczny strój do pływania

Odpowiednie dobranie stroju do uprawiania sportów wodnych to bardzo ważna kwestia, o którą warto zadbać. Uprawiając sport jesteśmy narażeni na wiele czynników, które mogą mieć wpływa na nasze ciało. Towarzyszące upadki, a przy tym liczne urazy mogą przerwać Naszą zabawę. Jaki więc strój wybrać do uprawiania sportów wodnych?

Czym się charakteryzują pianki neoprenowe?

Pianki neoprenowe są wykonane ze specjalnego materiału zwanego neoprenem, który charakteryzuje się dużą elastycznością, a tym samym odpowiednio przylega do skóry. Pianki neoprenowe zapewniają odpowiednia ochronę zarówno przed uczuciem zimna jak i przegrzaniem organizmu. Najcieńsza warstwa neoprenu posiada grubość od 2 do 3 mm, co sprawia wrażenie jakbyśmy nosili druga skórę, jednak tego typu pianki należy zakładać tylko do wody o temperaturze powyżej 25 stopni. Grubsze pianki 5 lub 7 milimetrowe dają możliwość na pływanie w dużo niższych temperaturach wody, co w istocie pozwala na uprawianie sportów wodnych nawet w okresie jesiennym lub wczesna wiosną. Cienka powłoka jest bardzo wytrzymała na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i tym samym chroni Nasze ciało w momencie otarcia lub upadku.

Czym się charakteryzuje kombinezon neoprenowy?

Czym się różnią pianki neoprenowe letnie od zimowych?

Pianki neoprenowe zakładane latem wykonane są z neoprenu o grubości zaledwie 2 mm, co daje możliwość pływania jedynie w wodzie o temperaturze powyżej 20 lub 25 stopni. Tego typu pianki są bardzo cienkie, dlatego umożliwiają dużo lepszą swobodę ruchową i zapewniają większy komfort, sprawiając wrażenie jakbyśmy w ogóle nie mieli odzieży. Cienka warta posiada jednak swoje minusy, gdyż oprócz tego, że można ten rodzaj pianki zakładać tylko do ciepłej wody to należy uważać, aby pianki nie przerwać.

Kombinezon neoprenowy, czyli tzw. pianka neoprenowa zimowa posiadaj dużo grubszą warstwę niż letnia zapewniając przy tym termo ochronne. Tego typu pianki zwie się półsuchymi, dlatego że niektóre części ciała są odsłonięte i narażone na kontakt z wodą. Takie zastosowanie ma jednak swój określony cel, gdyż woda, która dostanie się do środka kombinezonu, ogrzewa się w momencie styczności z ciałem, tworząc dodatkową izolację termiczną.

Gdzie można kupić pianki i inne niezbędne elementy do pływania?

Wybierając się nad wodę, niezależnie od tego na jakie formy rozrywek się zdecydujemy, warto się wyposażyć w profesjonalną odzież oraz akcesoria, które będą gwarantowały maksymalna ochronę i zapewniały pełne bezpieczeństwo. Tego typu producentem jest sklep internetowy Pływadła, który w swojej ofercie posiada ponad 400 produktów służących do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Pianki neoprenowe, kombinezony męskie damskie oraz dziecięce, spodnie i kurtki sportowe, a także koszulki i przydatne akcesoria pozwolą na dobór odpowiedniego wyposażenia do każdego rodzaju wyprawy. Sklep Pływadła posiada niebywale kolekcje swoich produktów, które idą z duchem postępu i są projektowane zgodnie z obecnie panującymi trendami na rynku.