Czy cegła z rozbiórki na ścianie to dobry pomysł?

Oryginalna cegła z rozbiórki to w ostatnich latach prawdziwy hit wykończenia wnętrz. Nic zatem dziwnego, że często mówi się o niej w kategoriach kultowego materiału wykończeniowego. Jest przy tym trwała i solidna. Niezależnie od faktury czy barwy znakomicie sprawdza się w salonie, w kuchni, a także w korytarzu i łazience. Cegła z rozbiórki jest bez wątpienia świetnym pomysłem na zmianę aranżacji mieszkania bez ponoszenia wygórowanych kosztów.

Cegła z rozbiórki, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Nie ulega wątpliwości, że moda na starą cegłę w aranżacji wnętrz to pokłosie minimalistycznego i trochę surowego stylu loftów z wielkich miast. W zestawieniu ze współczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, cegła z rozbiórki pozwala uzyskać naprawdę świetny efekt stylu industrialnego.

Skąd się bierze cegła z rozbiórki?

Płytki ze starej cegły to jeden z najbardziej klasycznych materiałów dekoracyjnych.  Pozyskiwany jest przede wszystkim z rozbiórki starych budynków. Zanim jednak trafi do naszych mieszkań, musi być starannie oczyszczony z resztek tynku i pozostałości po pierwotnej zaprawie murarskiej.

Oryginalna cegła z rozbiórki (https://e-ceglanafantazja.pl/), w szczególności ta pochodząca z ubiegłego wieku,  jest formowana ręcznie, a tym samym sprawia wrażenie autentycznej i niepowtarzalnej. Taki materiał charakteryzuje się znakomitymi parametrami technicznymi. Oryginalne kolory stwarzają natomiast szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Nic więc dziwnego, że dobrej jakości cegła z rozbiórki to bardzo popularny materiał wykończeniowy na całym świecie.

Płytki wykonane ze starej cegły wspaniale oddają unikalny klimat pomieszczenia. W zestawieniu z drewnem, metalem czy naturalnym kamieniem wygląda nietuzinkowo. Cegła z rozbiórki świetnie sprawdza się w lokalach użytkowych, które urządzono w minimalistycznym, industrialnym stylu vintage.

Cegłę z rozbiórki pozyskuje się najczęściej z XIX i XX-wiecznych budynków. Takie materiał jest wyjątkowy z wielu względów. W ubiegłym stuleciu cegły były robione ręcznie i wznoszono z nich kamienice, dworki szlacheckie, fabryki, świątynie oraz mury i ogrodzenia. Prawdziwa  cegła z rozbiórki to ponad wszelką wątpliwość materiał posiadający nie tylko określone właściwości fizyczne, ale także bardzo bogatą i ciekawą historię.

Cegła z rozbiórki w mieszkaniu

Czy stara cegła to dobre rozwiązanie do domu lub mieszkania? Oczywiście, że tak! Oryginalna cegła z rozbiórki to znakomity pomysł na wykończenie praktycznie każdego pomieszczenia. Nie dość, że bardzo długo zachowuje pierwotne właściwości, to jeszcze w interesujący sposób załamuje światło i wprowadza do pomieszczenia wrażenie trójwymiarowości ściany.

Płytki z cegły rozbiórkowej bardzo korzystnie wpływają także na mikroklimat w pomieszczeniu, mieszkania czy domu. Dzięki takim właściwościom pozytywnie oddziaływują na samopoczucie mieszkańców.