Zamienniki słomek plastikowych, to zdecydowanie zdrowszy wybór!

Używamy ich codziennie, nie zwracamy na nie nawet uwagi, a jednak stanowią małe uproszczenie naszego życia, a materiał, z którego są wykonane nie jest bez znaczenia. W dzisiejszych czasach rynek słomek jest raczej zdominowany przez te nie ekologiczne, wykonane z plastiku. Jakie są zamienniki słomek plastikowych? Coraz większą popularność zyskują ekologiczne, papierowe słomki, które stanowią idealny zamiennik tych plastikowych.

Zalety papierowych słomek

Papierowe słomki łatwo ulegają recyklingowi oraz ich proces biodegradacji nie trwa dłużej niż 6 miesięcy. Dzięki temu są one przyjazne dla środowiska i są pozbawione negatywnego wpływu na nasz ekosystem. Korzystamy z nich często, czy jednak kiedykolwiek zastanawialiśmy się jak ciekawe były ich początki i skąd się one wzięły?

Historia słomek

Pierwsze znane słomki zostały wyprodukowane przez starożytnych Sumerów i były używane do picia piwa. Były najczęściej wykonywane ze słomy i używane prawdopodobnie w celu uniknięcia stałych zanieczyszczeń ubocznych fermentacji, które opadają na dno. Najstarszą z istniejących słomek do picia, znalezioną w sumeryjskim grobowcu z 3000 roku p.n.e., była złotą rurką inkrustowaną cennym niebieskim kamieniem lapis lazuli. Trzeba przyznać, że dość drogie materiały kiedyś używano do ich produkcji. Argentyńczycy i ich sąsiedzi od kilkuset lat używają (przede wszystkim do picia herbaty) podobne metalowe urządzenie zwane bombilla, które działa zarówno jako słoma, jak i sito. W XIX wieku trawa żytnia-słoma stała się modna, ponieważ była tania i miękka, ale miała niefortunną tendencję do zmieniania się w papkę po dodaniu do płynu.

Słomki w XXI wieku

W XXI wieku widząc szkodliwe skutki nadmiernej produkcji plastiku, powracamy do materiałów bardziej ekologicznych. Istnieje wiele zamienników słomek plastikowych. Dziś nie trzeba kupować tych nie ekologicznych plastikowych, a nie tych drogich i nieporęcznych wykonanych z metali. Nie musimy również korzystać ze zwykłych mało praktycznych i niewygodnych słomek. Zamiast tego możemy wybrać papierowe słomki, które są tanie, zapewniają idealny komfort spożywania płynów, oraz są nie szkodliwe dla naszej planety i tym samym dla nas. Tutaj można znaleźć mnóstwo zamienników dla tych słomek: https://papierowe.slomki.biz/