Ręczniki szybkoschnące – dlaczego warto? Podczas każdej podróży małej i dużej będzie nam potrzebny ręcznik. Oczywiście, często tak bywa, że w różnych hotelach i hostelach jest on dostępny, lecz przecież nie wszyscy chcą z nich korzystać. Gdy zabieramy ze sobą ręcznik problemem jest jego wielkość, w skrajnych przypadkach np przy małym bagażu podręcznym może on zająć nawet 1/4 walizki! Wydaje się więc, że ręcznik szybkoschnący jest idealnym rozwiązaniem problemu.
Planując wyprawę, zastanawiamy się, co ze sobą warto zabrać. Przygotowując się na outdoorową podróż zabieramy ze sobą ubrania, osobiste przedmioty, obuwie, karimaty, śpiwory, apteczkę, kosmetyki oraz ręcznik. Klasyczny ręcznik jest duży i ciężki, więc przy podróżach z plecakiem może być irytujący. Na szczęście powstało świetne rozwiązanie, czyli ręczniki szybkoschnące, które zostały stworzone z myślą o podróżnikach.
Ręczniki szybkoschnące dlaczego ludzie je pokochali?
Odpowiadając na to pytanie należy zastanowić się z czego tak właściwie są wykonane ręczniki szybkoschnące. Stworzone z materiału z mikrowłóknami zapewniają wręcz magiczne właściwości dla podróżników. Przede wszystkim świetnie wchłaniają wilgoć z ciała i jednocześnie bardzo szybko wysycha. Dzięki temu, podczas podróży nie musisz go wywieszać i długo czekać, aż wyschnie. Kolejnym argumentem za ręcznikiem szybkoschnącym jest jego waga i rozmiar, które są niewielkie w porównaniu do tradycyjnych ręczników. Ostatnim ważnym czynnikiem jest fakt, że struktura ręcznika nie sprzyja namnażaniu się bakterii.
Tylko dla turystów?
Zdecydowanie nie! Jest to również idealny wybór dla osób, które są aktywne sportowo. Dzięki temu, że szybko schną po kąpieli nie trzeb chować mokrego ręcznika, ponieważ prędko się wysuszy. Co więcej, zajmie też mniej miejsca w torbie!
Rodzaje ręczników
- welurowe – najlżejszy typ, który zajmuje ekstremalnie mało miejsca. Niestety, ma to swoje wady, ponieważ jest nieprzyjemny w dotyku. Charakteryzuje się również, bardzo dobrymi właściwościami wchłaniania.
- frotte – na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do bawełnianych ręczników. Jest lekki i schnie szybciej niż tradycyjne ręczniki, lecz wolniej od innych szybkoschnących. Co więcej, nie jest zbyt lekki.
- Mikrofibra – pod względem rozmiarów jest podobny do frotte, lecz bardzo szybko schnie. Co do wrażeń związanych z obcowaniem z nim, to jego faktura wymaga przyzwyczajenia.
Kupując ręcznik szybkoschnący warto zwrócić uwagę na jego wagę, objętość, rodzaj materiału, poziom wchłaniania, szybkość schnięcia, rozmiar, czy w zestawie jest pokrowiec oraz oczywiście cenę.
Ręcznik idealny
Niestety, jak sami widzicie nie ma idealnego ręcznika. Wybierając ręcznik szybkoschnący należy go dobrać pod swoje osobiste wymagania i preferencje.