Pomoce dla seniora z demencją

W dzisiejszych czasach seniorzy są bardzo dużą, niestety wciąż niedocenioną i niezauważoną grupą społeczną. Pomoce dla seniora, to coś co pomaga tej szczególnej części naszej populacji lepiej funkcjonować w życiu codziennym. Nasza uwaga powinna skupić się zwłaszcza na osobach z demencją.

Czym są pomoce?

Pomoce dla seniora oferowane przez internetowego producenta SeniorLux to szeroka gama gier, kolorowanek, puzzli (tych w wersji tradycyjnej jak i 3D), a także bardzo istotnych z punktu widzenia psychologii – pomocy sensorycznych. Osoby borykające się z wszelkiego rodzaju chorobami otępiennymi powinny zdać sobie sprawę z drogocennego wpływu takich produktów. Psycholodzy kliniczni wiedzą, jakie znaczenie terapeutyczne w przypadku takich zaburzeń ma szeroko pojęte zastosowanie pomocy dla seniora, zwłaszcza tego cierpiącego na demencję.

Czym są pomoce dla seniora?

Wpływ pomocy sensorycznych na mózg

Wspomniane wcześniej pomoce sensoryczne mają za zadanie stymulować tak zwane procesy poznawcze – inaczej procesy myślowe. Zaliczamy do nich pamięć, uwagę, percepcję (spostrzeganie), kontrolę poznawczą oraz funkcje wykonawcze. Każdy ze wspomnianych elementów wymaga częstej stymulacji, inaczej zanika, a nasza sprawność w jego obrębie maleje. Zwłaszcza u seniorów, których ten proces dotyka w sposób szczególny z racji naturalnych procesów związanych z demencją. Pomoce sensoryczne mają za zadanie stymulować aktywność w obrębie wspomnianych obszarów.

Alzheimer – jakie pomoce dla seniora z tą diagnozą?

Choroba otępienna, jaką jest choroba Alzheimera to poważna dolegliwość, która daje objawy głównie w zakresie zaników pamięci, zwłaszcza tej krótkotrwałej jak i dotyczącej pamięci faktów i danych, takich jak imiona osób bliskich czy dzisiejszej daty. Pracując z seniorem cierpiącym na ten rodzaj otępienia, należy więc skupić się głównie na stymulowaniu procesów pamięciowych, które i tak będą zanikać, jednak poprzez stosowanie odpowiednich pomocy sensorycznych jesteśmy w stanie ten proces opóźnić lub złagodzić.

Propozycje producenta SeniorLux

SeniorLux, jako wiodący producent pomocy dla seniora gwarantuje nam szeroki wybór materiałów do pracy z osobami starszymi. W ofercie znajdziemy szeroką gamę gier tradycyjnych, takich jak domino, układanki magnetyczne, drewniane, a także zestawy mające za zadanie stymulować węch i słuch. Poza tym możemy zakupić wiele pomocy dla seniora z demencją, dzięki którym możliwe będzie ćwiczenie pamięci i logicznego myślenia.