Buty do garnituru – dlaczego warto mieć je w kolorze

Buty doskonałej jakości, wykonane z przedniej skóry oraz pełne ponadczasowej galanterii to obowiązkowy element garderoby każdego szykownego mężczyzny. Arbiter elegancji nie będzie wahał się zatem mieć w swojej szafie więcej niż jednej pary galowych butów, doskonale zdając sobie sprawę z faktu, iż każdy oficjalny garnitur wymaga odpowiednio dobranego, w tym również pod kolor, podkreślenia w postaci obuwia.

Jedną z koniecznych rzeczy, które obowiązkowo muszą znaleźć się w szafie eleganta, są buty dopasowane do formalnej stylizacji. I nie mówimy tu o uniwersalnym połączeniu czerni z czernią bądź brązu z innymi kolorami. Dziś wychodzimy poza kanoniczne modowe zasady na rzecz odrobiny szaleństwa. Nie jest to jednak szaleństwo totalne, bezpodstawne i bezrozumne, a uważne studium koloru i jego znaczenia w odniesieniu do męskich butów garniturowych. Gdyż klasyczny garnitur nie zawsze musi oznaczać czerń. Idąc tym tropem, śmiało można zatem stwierdzić, iż buty do garnituru nie zawsze muszą być czarne. Owszem, jest to zestaw ponadczasowy, zachwycający swą uniwersalnością oraz prostotą stosowania. Dziś jednak nie o tym – wpis poświęcony będzie kolorowemu szaleństwu, cennej umiejętności łączeniu barw oraz faktur – a wszystko po to, by wyglądać nie tylko tak dobrze jak zwykle, ale przede wszystkim wiedzieć, jakie buty do garnituru przyporządkować kolorowej wersji tego ubioru. Zaczynamy!

Nie bój się koloru

Barwy na dobre wchodzą do męskich szaf – i robią to szturmem, zamiast potulnie wciśnięte w kącik czekać na swoją kolejkę, która mogłaby nigdy nie nastąpić. Kolorowy garnitur nie jest już zatem postrzegany jako element ekscentryczności. Stał się pełnoprawnym członkiem męskiej szafy na równi z ciemniejszymi wydaniami jednego z najbardziej klasycznych i eleganckich męskich ubiorów.

Kolory bezpardonowo zagarnęły nie tylko garnitury, ale i dodatki – pamiętajmy więc, iż kolorowy garnitur absolutnie nie stoi w sprzeczności z barwnymi elementami męskiej garderoby, takich jak buty do garnituru lub koszule. Nikogo nie dziwią zatem połączenia odważne, wręcz krzykliwe – soczystej pomarańczy z mocnym fioletem, głębokiego, atramentowego granatu z wiosennym odcieniem zieleni czy mocnego odcienia szarości z jadowitym turkusem. Co niezmiernie ważne, odpowiednio dobrane buty nie tylko podkreślą gustowność i szyk całego stroju – będą również zadawać szyku same w sobie, budząc pełne zazdrości spojrzenia mężczyzn, którzy z modowych elementów wyjątkowo upodobali sobie obuwie.

Eleganckie dwukolorowe buty do garnituru.

Ponieważ buty to jeden z elementów świadczących o męskim wyczuciu stylu oraz byciu zadbanym, warto zdecydować się na te najwyższej jakości: zarówno pod względem materiału, z którego zostały wykonane, jak i biorąc pod uwagę dostępną w danym modelu paletę barw. Kwestia jakości nie podlega żadnej dyskusji – gdyż dobre, solidne i komfortowe obuwie musi być skórzane, niezależnie, czy mowa o wygodnych butach męskich lub damskich. Skóra gwarantuje wysoki komfort użytkowania, sprawdza się latami i jest plastyczna – skórzana para butów będzie zmieniać się tak, jak my, podczas jej użytkowania.